sviatosti zmierenia

Príležitosť k prijatiu sviatosti zmierenia máte na farskom dvore:

​​štvrtok​ 01. 04.​ od 15:30 do 17:3o hod. 

​​piatok ​02. 04. ​od 10:00 do 12.oo hod.

​​sobota​ 03. 04. ​od 10:00 do 12.oo hod.

Eucharistia (sväté prijímanie) sa prijíma vo štvrtok a piatok pri spovedi.
V sobotu je možné prijať Eucharistiu (sväté prijímanie) len zomierajúcim. Príležitosť prijať na Veľkú noc Eucharistiu (sväté prijímanie) máte individuálne v nedeľu od 10.oo do 11.3o hod. v kostole.

Usmernenia pre bohuslužby

Z rozhodnutia našich biskupov sa až do odvolania nesmú na území Slovenskej republiky sláviť verejné bohoslužby. Bohoslužby sa však vnašej farnosti konajú neverejným spôsobom. Na bohoslužbe môže byť prítomných 6 ľudí (kňaz a kostolníčka + 4 členovia rodiny, ktorá má úmysel sv. omše). Kňazi zahŕňajú všetkých ľudí do svojich modlitieb a slávenia svätých omší. Kostol je otvorený k súkromnej modlitbe zvyčajným spôsobom (predsieň). Pri vstupe do kostola je potrebné zachovať hygienické požiadavky a podľa možností sa ničoho nedotýkať.
Biskupi zároveň povzbudzujú veriacich k sledovaniu televíznych
arozhlasových prenosov bohoslužieb, ktoré sa budú konať neverejným spôsobom. Všetkých pozývajú k modlitbám a nestrácať nádej, napriek obavám, a s dôverou sa v našich rodinách obracať na Bohorodičku: „Sedembolestná Panna Mária, Patrónka Slovenska, prosíme ťa o tvoju pomoc a ochranu. Vypros uzdravenie chorým, ochraňuj zdravotníkov, ktorí sa o nich starajú a odvráť šírenie choroby. Oroduj sa nás, ktorí sa k tebe utiekame!“